DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Truhlářství Jiří Novák Ostroměř

Materiály

Vítejte na stránce truhlarstvi-ostromer.wbs.cz v sekci Materiály

DŘEVĚNÝ MASIV

Mezi našimi zákazníky je stále nejoblíbeněším materiálem dřevěný masiv. Nejčastější dřevinou, kterou používáme na výrobu nábytku je smrk a borovice ( měkčí dřeva ) buk a  dub (tvrdší dřeva ). Podle přání zadavatele zakázky jsme schopni zajistit i další druhy masivního  dřeva, jako je například javor, jasan, jilm, švestka, třešeň a další.

Dřevo jako materiál pro výrobu nábytku má svá pro a svá proti.

K velkým přednostem masivu patří především jeho zdravotní nezávadnost, která je však limitována, a to především zvolenou povrchovou úpravou. V současné době jsou velmi vyhledávané kvalitní vosky a oleje. Dřevo příjemně působí i na naše smysly, ať už jde o vůni či krásu přirozené kresby dřeva.

K nevýhodám masivu patří především vyšší cena, obzvlášť u tvrdých dřev a také menší tvarová a rozměrová stálost.

LAMINO

Lamino je materiál, jehož nespornou předností je cenová dostupnost. Vyrábí se laminováním dřevotřískových desek. jeho další výhodou je velké množství dekorů, z nichž můžete vybírat. Na trhu jsou jak dekory imtující dřevo, tak jednobarevné dekory v mnoha provedeních.

Často se používá na výrobu kuchyňských linek.

Nejběžnější jsou desky o tlouštce 18 mm.

DÝHA

Dýha je tenký plátek  masivního dřeva, terý se lepí na dřevotřískovou desku. Vznikne tak kvalitní materiál pro další zpracování při výrobě nábytku.D ýhované desky jsou poměrně tvarově stabilní, mají povrchovou strukturu dřeva, ale jejich cena je nižší než u masivu.